Umeblowanie glamour do salonu – dobierz umeblowanie do stylu wnętrza domu


Jakikolwiek właściciel mieszkania chciałby, aby jego pokoje wyposażone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy lubi jednakże taki sam styl urządzenia i w większości wypadków każdy ma inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wtedy pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne i zboże, a także haftowane bądź robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Absolutnie inny styl można zdobyć selekcjonując meble glamour. 

Taki styl całkowicie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na stronie internetowej styl glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ wyposażenia meblowego potrzebuje także dodania do niego właściwych elementów dekoracyjnych. Wskazane będą ogromne, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Rzecz jasna dobre muszą być też lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne szczegóły wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które są w stanie napełniać się posiadaniem własnego mieszkania, zazwyczaj starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, aby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa oczywiście o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, jakie nieczęsto wolno zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem zwykle żaden z pokoi nie ma tak kolosalnej przestrzeni. W wypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a wobec tego centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się najczęściej cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. Aby jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go odpowiedni urządzić, by z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, jaki nadaje mu wyśmienitego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko element dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, jakkolwiek dodatkowo w chłodne dni jest znakomitym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć porządne meble. W tej chwili salon można urządzić na dużo przeróżnych sposobów i wiele przeróżnych stylów. 

Nowoczesne versus glamour

Jeśli nadrzędnym szczegółem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, też pozostałe szczegóły wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon bądź też ozdabianie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego rodzaju detale dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, kiedy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one zazwyczaj niesłychanie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz mieszkalnych z dawnych czasów lokalnej szlachty. Na sto procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla osób borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się tak kolosalnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobistymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe szczegóły wyposażenia bez dodatkowych detalów dekoracyjnych. Jeżeli jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto żeby zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to klasyczne wzornictwo. 

Zobacz także: wnętrza glamour


Otagowano: , , ,

Kategoria: meble


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>